نسخه آزمایشی
پنج شنبه, 07 بهمن 1400 - Thu, 27 Jan 2022

سخنرانی در هیأت الرضا تهران در ایام 15 خرداد / مکتب امام، ضامن پیروزی در نبرد ایدئولوژیک و اقتصادی با غرب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام و المسلمین میرباقری؛ رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم، ایشان در مراسمی که به تاریخ 15 خرداد 93 که به مناسبت بزرگداشت قیام ۱۵ خرداد و همچنین گرامیداشت شهدای یمن در هیئت الرضا تهران برگزار شد، سخنرانی کرده و درباره حرکت و قیام حضرت امام(ره) و جهت گیری ایشان و وجوهی از حرکت ایشان توضیحاتی ایراد نمودند. متن زیر گزارشی است که از پایگاه اطلاع رسانی فرهنگستان علوم اسلامی قم اخذ شده است. متن کامل این جلسه در سایت موجود است.

بر اساس این گزارش، رئیس فرهنگستان علوم اسلام قم نهایت هدایت و کمال بشریت را پس از ظهور حضرت بقیه الله الاعظم دانست و افزود: زمانی که حضرت حجت در عالم تجلی نمایند، نه تنها انسانها به واسطه ی حضور امام زمان، دگرگون شده و باطن بین می شوند بلکه حتی زندگی حیوانات، گیاهان و حتی جامدات هم زندگی دیگری خواهند بود. به بیان دیگر، عصر ظهور، زندگی در نوعی بهشت زمینی است و تا امام، نیایند این شرایط ایجاد نخواهد شد.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم با اشاره به قیام ۱۵ خرداد و اهداف امام راحل از نهضت، گفت: امام خمینی رحمة الله علیه فرمودند "انقلاب و حکومت ما مقدمه و در امتداد حکومت حضرت ولیعصر است". فلذا حکومت را به سمت فلسفه و نوع حکومتداری غربی بردن، خیانت است.

ایشان در ادامه خاطرنشان کردند: صد البته که هیچ کس با رفاه و امنیت و غیره مخالف نیست. اما آنچه که غربی ها از آرمان ها و ایده آل های حکومت خود می گویند دروغ است.

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری بزرگترین مانع بر سر راه ظهور را حاکمیت تمدن مادی دانست و افزود: تمدن مادی علنا و با صدای بلند با تعابیری همچون "خدا مرده است" و "دین بزرگترین افیون زندگی بشری و سرشار از عقده های جنسی است" ، مردم را به دوری از انبیا و روی آوردن به زندگی مادی و دنیوی دعوت می کند.

وی در تکمیل سخنان خود، تمدن مادی را به "غرب" با مکتب های فکری ای چون "لیبرالیسم" و "شرق" با تفکر "سوسیالیسم" تقسیم کرد.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در جمع شرکت کنندگان در یادبود قیام ۱۵ خرداد، گفت: بعد از فروپاشی مارکسیسم و کمونیسم با روشنگری ها و زحمات امام خمینی و یاران او چون شهید مطهری، جهان عملا وارد سه جبهه شد. که این سه جبهه متشکل بود از غرب با لیبرالیسم به رهبری آمریکا، شرق با کنفوسیوس به رهبری چین و اسلام به رهبری ایران.

ایشان در تبیین مواجهه غرب با دو جبهه دیگر، افزودند: جبهه غرب (لیبرالیسم) با چین (کنفوسیوس) فقط وارد جنگی اقتصادی شده است اما با جمهوری اسلامی ایران علاوه بر جنگ اقتصادی و مهمتر از آن، جنگی ایدئولوژیک را شروع کرده است که اگر پیرو مکتب امام خمینی بمانیم ان شاء الله قطعا پیروز خواهیم بود.

وی در تبیین حقیقت جبهه ایمانی و اسلام گفت: واقعیت دنیای اسلام به غیر از مکتب امام خمینی و اسلام ناب محمدی، دارای دو سری نفاق و انحراف است. یکی اسلام خشن و سلفی گری امثال القاعده و طالبان و داعش است. و دیگری اسلام لیبرالی و بی تفاوت امثال اسلام اندونزی و ترکیه است. اینها هر دو مردودند چرا که از مکتب اهل بیت کاملا مجزا هستند.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در بخش پایانی سخنان خود در گرامیداشت شهدای یمن خاطرنشان کرد: مأموریت ما در این دوران، آماده کردن دنیا برای ظهور و مهیا کردن خود و مردم برای جدا نشدن از اهل بیت و استقامت در ایمان برای دور ماندن از شر فتنه هاست.